NÉPMESÉK VILÁGA  –    a ludwigsburgi kirándulás mottója

Minden évben elhangzik a kérdés: – Mikor lesz újra ilyen jó sulis nap a Magyar iskolában? – vagyis  kirándulás a szabadba.

Június 20-án, nagyon meleg időjárás mellett, újra eljött az utolsó iskolai nap.

Egy családunk nagy hobbikertjébe kaptunk meghívást.

   

Míg mi pedagógusok  ” Az élet vize” c. meséhez szerveztük meg az élményt és tudást adó napot, a szülők  gulyáslevest főztek bográcsban ebédre.

   

A magyar népmesék jellegzetes furulya dallamaival indítottuk a foglalkozást. Közösen meghallgattuk a mesét. A gyerekeknek, tanulóknak 3 próbát kellett teljesíteni, hogy elnyerjék a jutalmukat. 

Volt: – csapatzászló dekorálás- pólódíszítés – hamubasült pogácsának batyufestés 

   

         akadályverseny -” paripákkal”, hegyrombolás – búzamag vetés – célbadobással.

   

        –barkóba,  titkos kódfejtés (iskolásoknak), puzzle –  színezés ( ovisoknak). 

   

A bizonyítványok, tanúsítványok kiosztásával, a csapatok jutalmazásával zárult a kirándulás.

   

Elkészült a finom de forró leves, amit köszönünk a vendégül látó családnak és a közreműködő szülőknek! 

Drégely László: Nyári tánc 

Tarka réten,

Fák alatt,

Fiúk – lányok 

Játszanak.

 

Körbe állva, 

Táncot járva,

Mindenkinek

Víg a párja-

 

Velük mulat

Tündér lánya,

Napsugár a 

Koronája.

 Soróczki-Pné Éva tanítónő

Címkék: