NÉPMESÉK VILÁGA – a ludwigsburgi kirándulás mottója
Minden évben elhangzik a kérdés: – Mikor lesz újra ilyen jó sulis nap a Magyar iskolában? – vagyis kirándulás a szabadba.
Június 20-án, nagyon meleg időjárás mellett, újra eljött az utolsó iskolai nap.
Egy családunk nagy hobbikertjébe kaptunk meghívást.
![]() |
Míg mi pedagógusok ” Az élet vize” c. meséhez szerveztük meg az élményt és tudást adó napot, a szülők gulyáslevest főztek bográcsban ebédre.
![]() |
A magyar népmesék jellegzetes furulya dallamaival indítottuk a foglalkozást. Közösen meghallgattuk a mesét. A gyerekeknek, tanulóknak 3 próbát kellett teljesíteni, hogy elnyerjék a jutalmukat.
Volt: – csapatzászló dekorálás- pólódíszítés – hamubasült pogácsának batyufestés
![]() |
akadályverseny -” paripákkal”, hegyrombolás – búzamag vetés – célbadobással.
![]() |
–barkóba, titkos kódfejtés (iskolásoknak), puzzle – színezés ( ovisoknak).
![]() |
A bizonyítványok, tanúsítványok kiosztásával, a csapatok jutalmazásával zárult a kirándulás.
![]() |
Elkészült a finom de forró leves, amit köszönünk a vendégül látó családnak és a közreműködő szülőknek!
|
Drégely László: Nyári tánc Tarka réten, Fák alatt, Fiúk – lányok Játszanak.
Körbe állva, Táncot járva, Mindenkinek Víg a párja-
Velük mulat Tündér lánya, Napsugár a Koronája. |
![]() |
Soróczki-Pné Éva tanítónő






