Patak-parti évzárás

Az idei utolsó, kirándulással egybekötött foglalkozást Pforzheimban, a Würmtal Grillplatz-on tartottuk. Mivel tavaly is ugyanez a helyszín volt, ezért ismerős volt majdnem mindenki számára.

 

A területen egy patak is folyik, de az alacsony vízállás miatt nem jelentett nagyobb veszélyt. Mindenesetre, a szülőket tájékoztattuk előre és ott helyben is az aktuális szabályokról. De természetesen, szülői engedéllyel és felügyelettel belemehettek a gyerekek a patakba, ami nagyon vonzó volt a nyári meleg időjárásnak köszönhetően.

 

Mivel ez a nyilvános terület mások körében is nagyon népszerű, és aznap is többen jöttek grillezni, piknikezni, ezért jeleztük, hogy hol a mi rendezvényünknek a határa. Az identitásunkat egy magyar zászlóval jeleztük, melyet az SZMK vezetőjének és férjének köszönhetően egy, a helyben felállított pavilonra tűztünk ki.

   

Ez a feladatok sorrendjét is meghatározta, hisz először a pavilont kellett összeraknunk, de ahogy gyülekeztünk, egyre több kéz segítette a munkát. Mire befejeztük, addigra a családok többsége megjött, így le is tudtuk pakolni az egyéni batyus finomságokat. Volt ott minden, mi szem, s szájnak ingere: házi készítésű almáspite, (hamuban sült) kovászos pogácsa, pizzástekercs, pizza, vanília pudingos kalács, diós kalács, hókifli, és persze bolti finomságok is adódtak. Az SZMK ásványvízről és egyéb üdítőkről is gondoskodott. Sőt, később fagyiért is elment az egyik apuka, mely a foglalkozások utáni jutalomként és hűsítőként szolgált.

   

A foglalkozások elött egyikünk ismertette az aznapi várható történéseket, majd az egyik pedagógus vezetésével zenés bemelegítésben volt részük a gyerekeknek és a vállalkozó szellemű szülőknek egyaránt.

   

A mozgás után jöhetett egy kis tízórai szünet, mely energia-bevitelre egy növekedő, állandóan éhes gyermek szervezetének nagy szüksége van. Az iskolai év alatt többször tapasztaltuk, hogy, ha a gyerekeknek tele a hasuk, már a kedvük is jobb, a lelkesedésük is nagyobb. 

   

Az étkezés után alakítottuk 3 csoportot, és megkezdődtek a foglalkozások. Az első állomáson interaktív mesélés volt, melyet minden korcsoport nagyon élvezett, így itt töltötték a gyerekek a legtöbb időt.

   

Egy másik helyszínen az eddig tanult népdalokat énekelték el, majd táncra is perdültek, gyakorolva a néptánc alaplépéseit, a nagyobbak a figuráit is.

   
A 3. helyen pedig népi játékokban vettek részt a csapatok, ahol az éneklés, a memória, a megfigyelés, az ügyesség és a gyorsaság is szerepet játszott. A legaktívabb és legkitartóbb csapat a legkisebbeké volt: ők minden helyszínen még maradtak volna tovább is.
A foglalkozások után lezártuk hivatalosan is a tanévet, a szülők és a pedagógusok megköszönték egymásnak az idei munkát is. Ebben az évben Gyuriánné Vörös Alexandra vezetésével kiemelkedő teljesítményt nyújtott az SZMK: hagyományt és ünnepet is megszerveztek és színvonalasan meg is tartottak, illetve a jótékonysági akcióban is – a közösség létszámához képest – nagyon sok felajánlás érkezett. 

Erre a szülői összetartásra a jövőben is nagy szükség lesz!

Katona Gyöngyvér

 

 

 

 

Címkék: