“Indulj el egy úton”…

Az iskolánk a mesebeli hetedik évébe ért, valami csoda, varázslat lengi be ezt a kezdést. Ismét felvesszük a hétmérföldes csizmánkat, és utazunk.

Képzeletben végigjárjuk majd diákjainkkal Magyarországot, bebarangoljuk hegyeit és völgyeit, bejárjuk Tolnát Baranyát, megkóstoljuk az év tortáját a gyulai Százéves cukrászdában, túzokot lesünk a Sárréten, dödöllét eszünk Körmenden, Szabolcsban meg szép piros almát, megnézzük József Attila Dunáját, körbejárjuk a Balatont, megnézzük a pásztói iskolát, krúdys hangulatú sétákat teszünk Budán, megelevenítjük a történelmet Veszprémben és Székesfehérvárott.

 

Ide varázsoljuk azt a helyet, ahol szívünknek szépen csendül a szó, ahol keserédes a nóta, ahol más íze van a kenyérnek.

 

Mi illene jobban útravalónak, mint a Balassi-füzet címe: Kalandra fel!

Körmendi Mária

 

!