Könyvbemutató Ludwigsburgban

Június 17. egy különleges nap volt a ludwigsburgi tagiskolában. Ekkor tartottuk a kulturális családi napunkat, melyen diákjaink mellett szüleik, nagyszüleik és barátaik is részt vehettek. Kucsera János volt a vendégünk, aki egyenesen Münchenből érkezett, hogy bemutassa nekünk a „Tíz évszázad magyar emlékei Bajorországban“ című könyvét. Gyönyörű fotókkal illusztrálva rengeteg magyar vonatkozású érdekességet ismerhetett meg a közönség. Diákjaink előtt a képek által felelevenedett számos olyan német-magyar történelmi kapcsolat, amelyről az idei tanév során tanultak.

Mindenki ámulattal hallgatta, hogy mennyi helyen bukkanhatunk ilyen emlékek nyomára.

   

Az előadás után lehetőség volt a könyv megvásárlására, melyet a szerző mindenkinek egy nagyon kedves személyes ajánlással dedikált. Az útikönyvet böngészve sokan már a helyszínen tervezték a következő családi kirándulást.

Köszönjük az írónak a nagyszerű előadást és a rengeteg érdekes történetet!

Reichle Viktória

 

Címkék: