A természet meséi
Tanévzáró kirándulás Renningenben
|
Június 26-án ünnepélyes keretek között zártuk a tanévet a Baden-Württemberg Konzuli Magyar Iskola és Óvoda renningeni csoportjában. A „Természet meséi – csapatjátékok a szabadban” című családi délután során gyermekek, szülők és pedagógusok együtt töltöttek el egy tartalmas, élményekben gazdag időszakot az Alter Merklinger Sportplatz árnyas fái között.
|
 |
A program keretében a gyermekek számos játékos feladatban vehettek részt, többek között célba dobásban, ügyességi játékokban, valamint közös alkotásban, színezésben és rajzolásban. A családok számára lehetőség nyílt kötetlen beszélgetésekre és az együtt töltött idő elmélyítésére. A jó hangulatot a sok mosoly, nevetés és a természet közelsége tette teljessé.
A délután kiemelkedő eseménye volt az év végi oklevelek átadása, amelynek során minden gyermek elismerésben részesült az egész éves munkájáért és kitartásáért. Ekkor búcsút vettünk Anikótól is, aki az elmúlt években elkötelezetten, szeretettel és lelkiismeretesen támogatta a renningeni közösséget.
 |
A legmeghatóbb és egyben legszomorúbb pillanat az volt, amikor a diákokkal együtt elbúcsúztunk tőle. Kollégaként megtiszteltetés volt vele együtt dolgozni, közösen építeni közösségünket, programokat szervezni és számos értékes közös élménnyel gazdagodni. Bár a következő tanévben már nem folytatja munkáját ebben a szerepben, hálás szívvel köszönjük mindazt, amit a gyermekekért, a családokért és közösségünkért tett. További életútjához sok örömet, jó egészséget és Isten gazdag áldását kívánjuk. |
 |
A közös élmények ismét megerősítették, hogy a magyar iskola nem csupán a nyelvtanulás színtere, hanem egy olyan közösség is, ahol a gyermekek barátságokat köthetnek, megélhetik magyarságukat, a családok pedig egymásra találhatnak.
Ezúton is köszönetünket fejezzük ki minden szülőnek az egész éves bizalomért, támogatásért és együttműködésért.
Minden családnak tartalmas, pihentető és élményekben gazdag nyári szünetet kívánunk.
|
Bandean Andrea