A, a, a, a farsangi napokban…

“…a farsangi napokban

legyünk mi is vígabban”

 

 

A farsang vízkereszttől, január 6-ától a húsvétot megelőző negyven napos nagyböjt kezdetéig, hamvazó szerdáig tartó időszak.

   

Február 3-án nagy nyüzsgés uralkodott a Ludwigsburgi Magyar Iskolában, ahol a hagyományos farsangi télűző ünnepségünket tartottuk, óvódások, iskolások és a tanítás utolsó óráján a szülők jelenlétében. Ki milyen jelmezbe öltözött? Voltak hercegnők, boszorkányok, kalózok, rendőrök, szuperhősök, Robin Hoodok…

Ők zajt keltve, mondókázva, énekelve, táncolva próbálták elűzni a telet és hívogatták a jó időt. A bátrabbak rögtönzött színpadon tudták bemutatni jelmezüket. A nagyobbak pedig ügyességi játékokban mérették meg magukat.

Tanulóink szüleinek köszönhetően fánk, sajtospogácsa, lekvároscsiga, muffin és még sok-sok finomság került az asztalra.

A farsangi maskarádé rejtett nevelőszándéka és célja, hogy tanulóink megismerkedjenek a régi magyar népi szokásokkal melyek a nemzeti identitástudat felépítésében fontos szerepet töltenek be.

   

Juhász Dupák Bernadett

Címkék: